Solar Kombo

solar kombo

Su Soğutmalı Güneş Enerji Sistemi

Güneş paneli soğutma “Solar Kombo” güneş panel sistemi %20 daha fazla elektrik üretmenizi sağlayarak bunun yanında ihtiyacınız olan sıcak suyu da temin etmektedir.

Güneş panellerinin verimi yüzey sıcaklığı arttıkça düşmekte ve daha az elektrik üretilmesine neden olmaktadır. Buna ek olarak aşırı sıcaklık güneş panellerinin kullanım ömürlerini de kısaltmaktadır.

Solar Kombo sistemi sayesinde mevcut solar panellerine monte edilen su soğutma devresi sayesinde güneş paneli ideal çalışma sıcaklığına ulaşmakta ve ısınan su ise her türlü sıcak su ihiyacınızı gidermektedir. Güneş panellerinin veriminin %20 oranında artması sayesinde aynı alanda daha çok elektrik üretilmekte ve bu sayede montaj alanından da tasarruf edilebilmekte yada aynı alana daha fazla panel montajımümkün olmaktadır.

Solar panelin soğutulması sayesinde elde edilen su gündelik sıcak su ihtiyacınızı karşıladığı gibi alan ısıtma sistemlerine entegre edilerek evinizin, iş yerinizin ısıtılmasında tasarruf sağlamaktadır. Size özel proje dizaynları için lütfen iletişime geçiniz.

 

solar kombo solar kombo